Kapadokya'da Damak Tadına Yolculuk

Yazar: Admin Yorum Sayısı: 0 Görüntülenme: 870
04.01.2018 0 Beğeni

Kapadokya Restoranları - Kapadokya'da Ne Yenir - Kapadokya Testi Kebabı

Kapadokya'nın cazibe merkezi Uçhisar'da büyüleyici manzara eşliğinde yemeğe davetlisiniz. Güvercinlik Vadisi olarak bilinen bölgede 2011 yılında hizmete açılan Balkon Restoran, mimarisi, dekorasyonu, kaliteli yemekleri, güzel manzarası ve güleryüzlü işletmecileriyle farkını ortaya koyuyor.

İsmail - Sevinç Karaca çiftinin işlettiği tesiste Nevşehir bölgesine has yöresel lezzetlerin yanı sıra çeşitli yemek türlerini de bulmanız mümkün. Sevinç Hanım bizzat kendisi mutfakta çalışıyor. Tesis çalışanlarına "yemekleri kendinizin yiyebileceğini düşünerek misafirlere bu şekilde servis yapınız" hizmet anlayışını prensip edinmiş. Mutfakta ve restoranın her köşesinde hijyen hakim.  

Hiçbir masraf ve malzemeden kaçınılmadan sevgi katılarak yapılan yemeklerin tadı da bir harika. Gezi Vizyonu olarak biz Nevşehir'in yöresel yemeklerini tatmayı tercih ettik. Erişteli mercimekli çorbayla açılışı yaptık. Düğün köfte ve testi kebabı ile soframız zenginleşti. Kayısı ve incir tatlısı ile taçlandırdığımız bu muhteşem yemek şölenini siz de yaşamak istiyorsanız Uçhisar'da Balkon Restoran'a davetlisiniz.


Balkon Restaurant
0 384 219 22 22Yazı ve Fotoğraflar
Onur Horzum 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?