Cover Photo

Sonbaharda Gezilecek Yerler Abant Gölü


Sonbaharda gezilecek yerler arasında doğada olayım ve spor yapayım isterseniz Abant Gölü sonbaharda efsane manzaralar sunuyor.

Sonbaharda Gezilecek Yerler Abant Gölü

Yazar: Admin Kategori: Doğa Yorum Sayısı: 1
22.09.2019 Görüntüleme


Abant Gölü Sonbahar
Dört mevsim farklı güzellikler sunan Abant, İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerden hafta sonu kaçış için oldukça iyi bir seçenek. Sonbaharda sararan yaprakların oluşturduğu ambians, usta bir ressamın elinden çıkmış şaheser bir tablo gibi..


Abant Tabiat Parkı

Bolu'nun 34 km güneybatısında yer alan miili parka ulaşım İstanbul-Ankara D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nun 203.km'sinden ayrılan 22 km'lik güzel manzaralı asfalt yolla sağlanıyor. Ayrıca Bolu merkezden her iki saatte bir halk otobüsleri kalkıyor. 

Çevresi sarı ve karaçam, meşe, kavak, söğüt, gürgen, kayın, dişbudak, ormangülü, ardıç, fındık, muşmula, böğürtlen, ahududu, papazkülahı, alıç, ılgın, çobanpüskülü, kuşburnu, eğrelti, çilek, nane, ısırgan, sarmaşık, atkuyruğu ile çayır otları gibi ağaç ve ağaçcıklardan oluşuyor. 

Abant Tabiat Parkı'nın nazar boncuğu Abant Gölü'nün denizden yüksekliği 1325 metre. Gölün alanı ise 125 hektar olup, en derin yeri 18 metre ölçülmüş. Yer altı sularıyla beslenen gölde endemik bir tür olan Abant alabalığı ''Salmo Trutta Fario Varyette Abanticus'' yaşıyor. Bunun yanı sıra sazan da mevcut. Balık avlamak serbest değil. Sadece yılın belirli dönemlerinde olta balıkçılığına izin verliliyor. Ücret ödeyerek yapılabilir. yes

 

ABANT GÖLÜ VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN 


Abant Coşkusunu Yaşayın

Abant Gölü'nde birçok aktvite gerçekleştirebilirsiniz. At binme, fayton turu, bisiklet, doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı ve çadır kampı bunlardan bazıları.. Siz güne güzel başlamak adına göl çevresindeki restoranlarda veya yanınızda getireceğiniz gıdalarla güzel bir sabah kahvaltısı yaparak Abant coşkusuna start verin. Ardından göl çevresinde yürüyüş müthiş olacaktır. Sonrası size kalmış. Canınız ne istiyorsa keyfinizin kahyası sizsiniz. laugh  Farklı bir öneri ise eğer birkaç saat vaktiniz varsa Abant yaylalarına çıkıp doğa içerisinde bulunmak oldukça keyif verir. Çevre köyleri gezerek köylülerin sattığı tereyağı, bal, peynir, süt, kestane, ceviz, çeşitli bitkiler ve tekstil ürünlerinden satın alabilirsiniz. Yazı - Fotoğraf - Video
Onur Horzum
 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

Avatar 1
Sibel Özmeriç 22.09.2019 14:15:37

Abant'ı çok seviyorum :))