Coşkun Aral'a 2 soru, net cevap Coşkun Aral'a 2 soru, net cevap 23.06.2017 5/5 PUAN | 207 Görüntülenme

Coşkun Aral'a Türkiye ve dünya ülkeleri üzerine 2 soru; net cevap...
 

Türkiye içerisinde gitmekten en çok keyif aldığınız yerler neresi?
Türkiye'nin her tarafı. Çünkü inanılmaz bir coğrafya. Aşağı yukarı 500 bin yıl öncesine kadar insan izlerini barındıran bir coğrafya.
İstanbul'da Küçükçekmece gölünün yanıbaşındaki Yarımburgaz mağarasına gittiğiniz zaman 450 bin yıl öncesinde yaşamış insanla ayının paylaştığı bir mağara ortamını görüyorsunuz. Türkiye'nin ortasında ilkler sonsuz. İlk mimari, ilk tarım, ilk hayvancılık, ilk tatlar, ilk farklı pişirme yöntemleri, ilk lezzet avcılığı hep bu topraklarda olmuş. O yüzden en çok sevdiğim ülke ve her bölgesi her şehri benim için ayrı bir zenginlik. Kendimi orada izlerini sürerek bir şekilde yaşatmaya, buluşturmaya çalışıyorum geçmişteki enerjilerle.. O yüzden dünyayı dolaştım ama en çok sevdiğim burası olduğu için buraya döndüm.
 

Dünya ülkeleri arasında ilginizi çekenler hangileri?
Her yere gitme ihtiyacı hissediyorum. Bazı ülkeler beni çekiyor. Mesela Hindistan beni çekiyor. Her sene bir kere mutlaka giderim. Ama yaşamak ayrı. Tayland'a her yıl gitmek isterim ama yaşamak apayrı. Yaşamak ve gitmek apayrı şeyler. Yaşadığım zaman bana ait izleri aramaya çalışırım. Ama benim enerjim burada bu topraklarda. O yüzden enerjimin en yoğunlaştığı yer bu coğrafya olduğu için Mezopotamya ve Anadolu coğrafyasından, bu topraklardan hiç kopmak istemiyorum.Röpörtaj
Onur Horzum

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

© Copyright 2016 Gezi Vizyonu | Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz İçerik Kullanılamaz...

Lorem ipsum