Bünyan Pınarbaşı Mesire Alanı

Yazar: Admin Kategori: Doğa Yorum Sayısı: 0
18.01.2020 Görüntüleme


Bol oksijenli hava, tertemiz sular
Anadolu'nun doğal güzelliği, beraberinde bir çok mesire alanının oluşmasına zemin hazırlıyor. Bunlardan bir tanesi de Kayseri'nin Bünyan ilçesindeki Pınarbaşı mesire alanı. 

Burası öyle sıradan bir mesire alanı değil. Kendisini özel kılan özelliklere sahip. En önemlisi yer altından çıkan doğal kaynak sularına sahip olması. Devamında ise tertemiz havası, yemyeşil doğası, ziyaretçilerin hoş vakit geçirmeleri için mükemmel dizayn edilmiş çevresi ve elektrik üretimine sağladığı katkı geliyor. Kışın (-) eksi derecelerde yapılan Bünyan Pınarbaşı yüzme şenliği ise önemli çok renkli görüntülere sahne oluyor. 

2019 yılında yapılan çalışmalarla bugünkü görünümüne kavuşan Bünyan Pınarbaşı Mesire Alanı, dört mevsim farklı güzellikler sunuyor. Yaz sıcaklarında serinlemek isteyenler kendilerini tertemiz serin sulara atıyorlar. Yemek zevki için fazlaca kamelyalar var. İçerisinde rahatça oturup yemeğinizi yiyebilirsiniz. 


Pınarbaşı Mesire Alanı Video İçin TIKLAYIN


Pınarbaşı Mesire Alanının önemli bir özelliği ise buradan çıkan kaynak sularının bir kısmının içme suyu ve tarım arazileri sulamasında kullanılmasından sonra bir bölümünün elektrik üretimine katkı vermesi. Bünyan'da Atatürk döneminde yapılan Türkiye'nin ilk hidroelektrik santrallerinden birisi mevcut ve hala elektrik üretimi yapılıyor. 

 

Yazı - Fotoğraf - Video
Onur Horzum

 

 

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN