Hayalimdeki Ülke Japonya

Yazar: İbrahim Önen Yazar Puanı: 0 Yorum Sayısı: 0 Görüntülenme: 1408
01.01.2018 0 Beğeni

Hayalimdeki Ülke JAPONYA

Japonya çok merak ettiğim bir yerdi. Yaklaşık 9,5 saat Dubai'den Japonya'ya vardım. Beklediğimden daha rahat geçti uçuşum. Japonya'da Türk vatandaşlarına vize yok. Sadece uçakta evraklar veriliyor ve bunları doldurmanız yeterli. Otelim Makohari'deydi. Sakin bir yer ve herkes kendi halinde çalışıyor. Metroya binerek Tokyo'ya geçtim. Metroda gördüklerim hayret vericiydi. Kimse telefonla konuşmuyor, sadece mesajları okuyorlar. Bir de hasta olanlar ağızlarına maske takmışlar, bu beni çok etkiledi. Metro Japonlar için dinlenme yeri ve kısacası çok saygılılar.

Tokyo meydanı Shibuya çok kalabalık bir yer olmasına rağmen oldukça düzenli bir yer. Tokyo aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi. Burayı keşfetmek ise sanılanın aksine hiç zor değil. Her köşede ingilizce bilgilere ulaşmak mümkün olmasa da Japonların yardımseverliği ve yakın ilgisi sayesinde günlük hayata kolayca alışılıyor.

İlginç gelenekleri ve günlük yaşamda karşılaşılan detaylarıyla Japonya şu ana kadar gördüğüm kadarıyla hiçbir ülkeye benzemiyor. Japonya'nın dünyada görülmesi gereken yerler listesinde üst sıralarda olduğuna inanıyorum. Uzun süredir hayalini kurduğum Japonya gezimi ilkbahar aylarında gerçekleştirdim. Seyahatimin büyük bölümünü Tokyo'da geçirmeme rağmen bu ilginç şehre doyamadım.


Yazı
İbrahim Önen


 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? Bu yazara puan Verin